• Šťastie praje pripraveným

Blokovka u deviatakov sa niesla v znamení TESTOVANIA 9, ktoré ich už čoskoro čaká. Najskôr si vybrali tri texty a ku každému z nich vymysleli päť testových otázok. Vytvorené testy boli súčasťou pripravovanej cvičebnice po názvom „Zvládni testovanie bez stresov“. Súčasťou knihy bola aj kapitola s pojmovými mapami, ktoré si žiaci vytvorili z vylosovaných pojmov z gramatiky i literatúry. Aby sa ich kniha dobre predávala, ich ďalšou úlohou bolo navrhnúť jej obal a vytvoriť reklamu formou plagátu, nahrávky či videa. V rámci nášho medzinárodného projektu ďalej tvorili školský bulletin v slovenskom a nemeckom jazyku, ktorý vytvárali v Canve. Niektorým sa podarilo o našej škole vytvoriť naozaj pútavé plagáty. Na záver si všetci svoje vedomosti samostatne otestovali formou online testov.

• “Les je náš kamarát”

• Pod týmto názvom je skrytý jedinečný ekosystém, ktorý prebádali žiaci 5. ročníka počas blokovky.

Začali lesnou pantomímou, aby sa pomaly vnorili do prostredia lesa. Po prečítaní textu “Čo je les” a vypracovaní zadaných úloh, orientovaných hlavne na určovanie slovných druhov a rozlúsknutí lesných príkladov, nasadli na kolotoč odbornej terminológie a jej charakteristiky. Pripravená obrázková doplňovačka lesných drevín ich trochu potrápila. Naše lesné pátranie pokračovalo po stopách lesných vtákov a cicavcov. Z plastelíny vytvorili čo najpresnejšiu stopu, ktorú doplnili obrázkom svojho živočícha zostrojeného na geoboarde. Na záver nalepili piataci organizmy do príslušných lesných etáží a slovne prezentovali potravové reťazce. Blokovka sa všetkým páčila.