• O nás

• Sme materská škola, ktorá vytvára bezpečné a harmonické prostredie pre Vaše dieťa. Posilňujeme vzájomný rešpekt, spoluprácu, otvorenú komunikáciu, zodpovednosť  a jedinečnosť osobnosti každého dieťaťa.

Podporujeme zdravý životný štýl a cez zážitky rozvíjame kritické myslenie, vedomosti a zručnosti detí.  Vytvárame možnosti pre zmysluplné spoločné trávenie voľného času detí a učiteľov, rodín a komunít.

NAŠÍM CIEĽOM JE:

• Vytvárať príjemnú rodinnú klímu a atmosféru v triede
          • Aktívna spoluúčasť na podujatiach organizované obcou
          • Navštevovať „Fabkovie dom“
          • Spolupracovať so ZŠ, s CPP v ZC, s členmi Klubu dôchodcov v Brehoch
          • S dobrovoľným hasičským zborom  v Brehoch
          • Využívať telocvičňu v ZŠ
          • Zapájať rodičov do realizácií podujatí
          • Využívať netradičné a alternatívne metódy a  formy v edukačnom procese
          • Obohacovať výchovu o vzdelávacie prvky zamestanacov o zvyšovanie profesijnej a odbornej úrovne

Čo ponúkame:

HEJNÉHO METÓDU: deti rozvíjajú predmatematické znalosti, prostredníctvom hry. Je im umožnené, aby tvorili, manipulovali, prekladali, prikladali, stavali, rozdeľovali, triedili, usporadúvali, merali ,porovnávali, uberali a pridávali. Takto sa snažíme spoznávať a orientovať sa vo svete matematiky. V ZŠ deti v Hejného matematike pokračujú.

ROVESNÍCKE UČENIE: Odovzdávame si vedomosti , skúsenosti, informácie so žiakmi z našej ZŠ

PRVKY MONTESSORI PEDAGOGIKY: „Pomôž mi, aby som to mohol dokázať sám“ K deťom sa snažíme pristupovať individuálne a reagovať na ich potreby

OUTDOOROVÉ UČENIE: vzdelávacie aktivity sa snažíme prenášať do prírodného prostredia, na čerstvom vzduchu.

TECHNICKÝ KÚTIK: Máme zriadený technický kútik, kde si deti naozajstným pracovným náradím  rozvíjajú svoju manuálnu zručnosť, zvedavosť, technické myslenie

NÁŠTEVY BUDÚCEJ PRVÁCKEJ UČITEĽKY: Každý týždeň nás na edukačnom procese navštevuje budúca pani učiteľka prvákov, aby deti spoznala a videla ich pracovať

NÁVŠTEVA PRVÁKOV V ZŠ: Aby deti poznali prostredie ZŠ, chodíme navštevovať prvákov, vždy s pripraveným programom a darčekom.