• Všeobecné ciele školy

• Umožniť všetkým žiakom získať dostatočné všeobecné vedomosti a zručnosti vo všetkých všeobecnovzdelávacích predmetoch a hlboké odborné vedomosti vo všetkých zvolených voliteľných predmetoch.
          • Zabezpečiť podmienky na vzdelávanie žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami tak, aby mali rovnocenný prístup vo vzdelávaní.
          • Pripraviť človeka rozhľadeného, vytrvalého, pracovitého, schopného  vlastnej motivácie k celoživotnému vzdelávaniu.
          • Predchádzať negatívnym vplyvom súčasnej doby ako sú drogy, teror a násilie, kriminalita, záškoláctvo, šikanovanie, nenávisť a podobne.
          • Podieľať sa na vytváraní zdravého, ekologicky čistého a estetického prostredia školy.
          • Vytvárať vhodné podmienky pre záujmovú činnosť žiakov školy.
          • Úzko spolupracovať s Radou školy, Združením rodičov, s obecným úradom a s ostatnými organizáciami v obci pre vytváranie čo najlepších podmienok a zvyšovanie celkovej úrovne školy.

Špecifické ciele školy

• Rozvíjať kompetencie žiakov v oblasti informačných a komunikačných technológií (ďalej len „IKT“).
          • Zapojiť žiakov do informatických súťaží.
          • Využívať IKT aj na iných hodinách, nielen na hodinách informatiky. Dopĺňať klasické výučbové metódy o digitálny vzdelávací obsah schválený ŠPÚ.
          • Orientovať pedagogické stratégie na  tvorbu projektov, prostredníctvom ktorých chceme žiakov učiť vyhľadávať, spracúvať a prezentovať informácie rôznymi spôsobmi.
          • Zvýšenú pozornosť venovať ochrane žiakov pri používaní internetu a využívať webové sídla k bezpečnému používaniu internetu.
          • Zabezpečiť kvalitnú prípravu žiakov v cudzích jazykoch so zreteľom na možnosti školy, so zameraním na komunikatívnosť a s ohľadom na schopnosti jednotlivých žiakov.
          • Pri vyučovaní cudzieho jazyka uplatňovať inovatívne metódy a formy výučby, ktoré u žiakov rozvíjajú samostatnosť a tvorivý prístup k práci.
          • Formovať kladný vzťah detí a žiakov ku knihe a literatúre. Rozvíjať čitateľské zručnosti v rodnom jazyku, zamerať sa na čítanie s porozumením.
          • Viesť Školskú knižnicu a realizovať zaujímavé aktivity školskej knižnice, pravidelne dopĺňať knižničný fond, realizovať výstavy kníh.
          • Zúčastňovať sa so žiakmi na súťažiach podporujúcich vyjadrovanie sa v rodnom jazyku i v cudzích jazykoch.
          • Ovplyvňovať v rámci voľnočasových aktivít školy aj vo vyučovacom procese environmentálne cítenie a správanie sa žiakov.
          • Učiť žiakov citlivo konať v prospech ochrany a zachovania biodiverzity vo všetkých jeho formách, k uvedomelej spotrebe zdrojov, povedomia v oblasti separácie odpadov, na vytváranie správnych postojov a správania detí a žiakov k životnému prostrediu, na prevenciu pred znečisťovaním a poškodzovaním životného prostredia.
          • Pestovať u žiakov zdravý životný štýl, dôsledne realizovať protidrogové opatrenia, prostredníctvom rozvoja zdravotnej, telesnej výchovy bojovať proti civilizačným chorobám.
          • Riešením problémových úloh a úloh z praxe cibriť matematické a logické  myslenie žiakov.