• Podmienky prijatia

Materská škola poskytuje niekoľkoročnú dochádzku pre deti vo veku 2,3- 6 rokov a deťom so špeciálno-  vzdelávacími potrebami

V materskej škole je poldenná a celodenná forma výchovy a vzdelávania.

POVINNÉ PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE plní dieťa formou PRAVIDELNÉHO denného dochádzania, najmenej 4 hodiny denne.

Dokladom o získanom stupni vzdelania je OSVEDČENIE O ZÍSKANÍ PREDPRIMÁRNEHO VZDELÁVANIA . tento doklad sa odovzdáva na slávnostnej rozlúčke na konci školského roka.

Deti sa do MŠ prijímajú na základe žiadosti zákonného zástupcu od 30.apríla do 31. mája alebo v jeho priebehu, ak je voľná kapacita. Od 30. apríla zverejní zástupkyňa riaditeľky MŠ po dohode so zriaďovateľom miesto a čas podania žiadosti spolu s podmienkami prijímania detí do materskej školy.  Prednostne sa prijímajú deti, ktoré dovŕšili piaty rok veku, deti s odloženou povinnou školskou dochádzkou /OPŠD/a deti s dodatočne OPŠD. Ostatné podmienky po schválení riaditeľkou školy a pedagogickou radou zverejní zástupkyňa riaditeľky pre materskú školu pred zápisom na viditeľnom mieste.  Rozhodnutie o odklade povinnej školskej dochádzky predloží rodič spravidla do 15. mája, prípadne si zaistí miesto v MŠ, ak ho ešte zo ZŠ neobdržal.