• Tvoríme pre radosť

• Krúžok Tvoríme pre radosť sa presunul na školský dvor. Žiaci vyrábali obrazy z prírodného materiálu. Rozdelili sa do skupín a spoločne vytvárali obrazy z prírodnín, ktoré našli. Po vzájomnej dohode témy obrazu si priniesli materiál a začali vyrábať. Výsledkom boli krásne prírodné obrazy.

• Olympijský odznak všestrannosti

• Štvrtok, 27.4.2023 sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili veľkolepej akcie. Boli účastníci krajského kola súťaže pod názvom – Olympijský odznak všestrannosti. Otvorenie súťaže sa niesol v slávnostnom štýle, keď súčasťou otváracieho ceremoniálu bol aj olympijský víťaz a šéf armádneho športového klubu Dukla Banská Bystrica, Matej Tóth. Samotná súťaž, ktorej sa zúčastnilo 26 družstiev z celého banskobystrického kraja, bola veľmi dynamická a náročná. Náš tím tvorilo 8 žiakov, z ročníkov 6, 7, 8, 9, jeden chlapec a jedno dievča, ktorí štafetovo museli prekonať, tak ako aj ostatné družstvá prekážkovú dráhu, ktorá spočívala z množstva športových aktivít. Od preskokov cez švihadlo, podliezanie, plazenie, preskoky cez prekážky, cez švédsku bedňu. Samozrejme, všetko išlo na čas a na trestné sekundy. Naši žiaci si siahli na dno svojich síl, išli ako vládali, avšak trochu nečakane sa zdržali pri švihadle, čo sme absolútne nečakali, keďže máme výborných skokanov, ale v súťaži ich prestalo švihadlo poslúchať. Tam sme dosť stratili. Inak išli dobre, z nášho pohľadu sa zdalo, že oproti iným družstvám sme nemali aj veľa chýb. O to väčšie bolo naše rozčarovanie, keď vo výsledkovej listine sme zbadali, že sme mali veľa trestných sekúnd a tým pádom aj horší čas. Žiaľ v tomto trochu organizácia zlyhala, lebo sme nevedeli, koľko trestných sekúnd a za čo sme ich dostali, nikto o tom neinformoval, čo nevrhá dobrý tieň na hodnotenie súťaže. Nevadí, žiaci si súťažný deň užili a sú odhodlaní na budúci rok viac potrénovať a ukázať, čo je v ich schopnostiach. Účasť v tomto roku berieme skôr ako takú zoznamovaciu, keďže sme sa zúčastnili po prvý krát.

REPREZENTOVALI: R. Mikuška, E. Tužinská, L. Koniar, M. Kožinová, M. Túri, T. Škarbová, L. Maslenová, D. Volf.