• Dnešné učenie vonku s prvákmi a druhákmi😊

• Pozorovanie prebúdzajúcej sa jarnej prírody, rastliniek v bylinkovej špirále, v kvetinovom záhone, chrobáčikov a nakoniec sme zapojili aj matematiku, keď si žiaci pri práci v skupinkách vytvorili z prírodnín krásne pyramídy.

• Darujte nám 2% z dane :)

• Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane.

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Dovoľte poďakovať sa Vám aj touto cestou za Vašu doterajšiu všestrannú podporu našej školy a jej aktivít. I vďaka Vášmu ústretovému postoju sa nám stále darí pripravovať pre našich žiakov kvalitné podmienky a prostredie na vzdelávanie, záujmovú činnosť a úspešnú prípravu do života. Vedenie školy, Rodičovská rada a dobrovoľníci neustále hľadajú možnosti pomoci škole.

Finančné prostriedky budú použité na:

skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu v našej základnej a materskej škole,

skvalitnenie vybavenia našej základnej a materskej školy.

Ďakujeme!

Potrebné údaje:

Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov Brehy

Identifikačné číslo (IČO/SID): 52652343

• Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín

• Naša žiačka 5. triedy Deina Číková sa zúčastnila okresného kola v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín v Žiari nad Hronom. Umiestnila sa na 3. mieste. Účasť na tejto súťaži bola pre ňu cennou skúsenosťou. Ďakujeme Deine za reprezentáciu!

• Veľkonočné prázdniny

• Veľkonočné prázdniny sú od 14.04.2022(štvrtok) do 19.04.2022(utorok). Nástup do školy po prázdninách je v stredu 20.04.2022. Želáme Vám krásne a pokojné veľkonočné sviatky.

• Poďakovanie

• Poďakovanie oteckovi našej žiačky Hanky Adamcovej za podarovanie svojej ďalšej publikácie s názvom Sirota do našej školskej knižnice. Ďakujeme veľmi pekne a veríme, že sa bude všetkým jej čitateľom príjemne čítať.

• Zápis do 1.ročníka - poďakovanie :)

• Zápis do 1. ročníka máme za sebou a môžeme s hrdosťou vyhlásiť, že veľmi úspešne.

Vážení rodičia, v prvom rade sa vám všetkým chceme úprimne poďakovať za dôveru, ktorú ste prejavili nám – našej škole – tým, že ste dnes prišli na zápis a zapísali ste k nám vaše dieťa. Vaša dôvera nás posúva vpred.

Milí predškoláci, veríme, že sa vám v našej škole páčilo, a že sa už teraz tešíte na september, kedy vás u nás predstavíme ako našich ozajstných prvákov.

A na záver patrí poďakovanie všetkým pani učiteľkám a pani vychovávateľke Marike, ktoré dnešný zápis pre predškolákov pripravili.

O termínoch vydávania rozhodnutí o prijatí vás budeme, samozrejme, informovať.

ĎAKUJEME a TEŠÍME SA 😊

• Marec v ŠKD

• Do školského klubu detí zavítala jar:

-pozorovali sme prebúdzajúcu sa ríšu hmyzu,

-diskutovali o úžitkovosti malých hmyzích pomocníkov,

-zhotovovali sme záložky do knihy,

-vyrábali pozdravy ku Dňu učiteľov,

-vyrábali sme knihy,

-čítali, počúvali sme s porozumením,

-reprodukovali text,

-dramatizovali rozprávky,

-diskutovali sme o životnom prostredí a ako chrániť naše vodné zdroje,

-učili sme sa vážiť si vodu, pretože je to vzácny dar od prírody,

-oboznámili sme sa s jarnými zvykmi a tradíciami,

-vyrábali sme Moreny,

-oboznámili sme sa so životom zvierat na gazdovskom dvore.

• Prvý apríl u nás!

• Ďakujeme žiakom, ktorí prijali výzvu školského parlamentu a prišli bez školskej tašky. Veci si priniesli v košíkoch, krabiciach, vedrách a v mnohých iných originalitách.

• Marec-mesiac knihy materskej škole📖📚

• V materskej škole sme mali pripravených množstvo aktivít. Ich cieľom bolo vzbudiť záujem o detskú literatúru prostredníctvom knihy, divadelných scénok a návštevy knižnice v základnej škole. Deti si v knižnici pozerali detské knihy, encyklopédie a prečítali sme si rozprávku. Na záver si nakreslili, čo sa im najviac páčilo.🙂