• Projekt s názvom DO REGIONÁLNYCH DEJ-OV iniciuje spoluprácu učiteľov a školských parlamentov základných škôl v regióne na vytvorení zážitkových outdoorových hier týkajúcich sa regionálneho dejepisu a občianskej výchovy (DEJ-OV). Outdoorové zážitkové hry budú vytvorené tímami koordinátorov a žiakov parlamentov v dostupnej aplikácii Actionbound, kde hráči môžu vďaka mapke navštíviť daný bod (bound) a následne splniť úlohu, ktorá im je pridelená alebo zistiť informáciu o danom mieste, ku ktorému sa viaže určitá časť minulosti obce alebo zaujímavosť. Takýmto spôsobom chceme u detí budovať zdravú hrdosť na svoje korene a ukázať im ako sú veľké dejiny prepojené s tými malými regionálnymi.

Do projektu sú zapojení: ZŠ Jána Zemana Nová Baňa, ZŠ Andreja Kmeťa Žarnovica, ZŠ Hliník nad Hronom, ZŠ s MŠ Tekovská Breznica, ZŠ s MŠ Hronský Beňadik.

voľne k stiahnutiu