Pravdivosť tohto tvrdenia sa snažili preskúmať na blokovom vyučovaní siedmaci. Vo svojich úlohách sa zamýšľali nad významom hier v životoch ľudí, ich dôležitosťou, charakteristikami. Vyhľadávali, aké hry patrili medzi najstaršie, ktoré sú svetovo obľúbené a ktoré majú veľa fanúšikov v našej krajine. Okrem toho zapisovali spoločné a rozdielne znaky počítačových hier a tých, ktoré sa odohrávajú v reálnom čase a s reálnymi ľuďmi.
Najrozsiahlejšou úlohou bolo navrhnúť a vytvoriť hru s využitím micro:bitov. Okrem programovania micro:bitu na účel hry, však podľa technického výkresu alebo vlastnej fantázie zostrojili konkrétne modely hier alebo potrebné doplnky. Práca s kartónom otestovala aj ich technické a umelecké zručnosti. Žiaci vytvorili rôzne herné plány, ale objavila sa aj prekážková dráha pre autíčka.
V záverečnej prezentácii prác a reflexii sme diskutovali o pridanej hodnote tradičných hier v porovnaní s tými počítačovými. Spoločne sme diskutovali o tom, ako a s akým efektom môžeme technológie zapojiť aj do tradičných hier. Väčšina žiakov pracovala zodpovedne a ich skupinová práca priniesla ovocie v podobe vydarených projektov. Boli však aj takí, ktorí si až na konci uvedomili dôležitosť komunikácie v skupine pre úspešné zvládnutie úlohy. Veríme, že siedmakmi vytvorené hry sa zapáčia aj mladším spolužiakom, ktorým by sme ich radi predstavili a dali otestovať.