• Školský digitálny koordinátor

• Digitálny koordinátor v základnej škole s materskou školou Brehy je PaedDr. Dávid Martinka.

Jeho hlavnou úlohou je zabezpečiť efektívne využívanie moderných technológií vo výučbe. Taktiež zabezpečuje podporu učiteľov, študentov a rodičov pri integrácii digitálnych nástrojov do vzdelávacieho procesu. Stará sa o to, aby všetci mali prístup k najnovším digitálnym zdrojom, softvérom a technológiám, ktoré môžu obohatiť vzdelávanie a zjednodušiť prácu s učivom.

Ako digitálny koordinátor zodpovedá za niekoľko dôležitých oblastí:

1. Podpora učiteľov: Pomáha kolegom pri používaní digitálnych nástrojov, ako sú interaktívne tabule, vzdelávacie aplikácie a online platformy. Vedie školenia a workshopy, aby učitelia vedeli, ako efektívne integrovať tieto technológie do svojich hodín.

2. Technická podpora: Poskytuje pomoc všetkým, ktorí ju potrebujú pri používaní školského IT vybavenia, vrátane počítačov, tabletov a softvérových programov. Rieši technické problémy, zabezpečuje aktualizácie a stará sa o funkčnosť školského digitálneho prostredia.

3. Bezpečnosť a ochrana dát: Zabezpečuje, aby všetky používané technológie a systémy spĺňali bezpečnostné normy a aby boli údaje študentov a zamestnancov chránené pred neoprávneným prístupom.

4. Rozvoj digitálnych zručností: Podporuje študentov a učiteľov v rozvoji ich digitálnych zručností, aby boli schopní plnohodnotne využívať dostupné technológie. Organizuje kurzy a tréningy, zamerané na zlepšenie práce s rôznymi digitálnymi nástrojmi.

Na digitálneho koordinátora sa môžu obrátiť všetci, ktorí potrebujú radu alebo pomoc v oblasti technológií – či už ide o problémy s IT zariadeniami, alebo o tipy, ako využiť nové aplikácie vo vyučovaní. Práca digitálneho koordinátora nielenže zlepšuje kvalitu výučby, ale tiež pripravuje študentov na budúcnosť, kde digitálne zručnosti zohrávajú čoraz väčšiu úlohu. Neustále sleduje najnovšie trendy a technológie, aby naša škola progresívne využívala dostupné digitálne inovácie.